| Diverse | |
|---|---|
| Producent | Lenovo |
| Processor | |
| Processorserie | AMD Ryzen AI 5 |
| Processorproducent | AMD |
| Processormodel | 340 |
| Processorfrekvens | 2 GHz |
| Processorgeneration | AMD Ryzen AI 300 Series |
| Processorkerner | 6 |
| Processortråde | 12 |
| Processor boost frekvens | 4,8 GHz |
| Processor-cache | 16 MB |
| Processor cache type | L3 |
| Processor base power | 28 W |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 16 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 16 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5-SDRAM |
| Hukommelsesur hastighed | 6400 MHz |
| Hukommelse form faktor | On-board |
| Display | |
| Skærm diagonal | 35,6 cm (14") |
| Skærmopløsning | 1920 x 1200 pixel |
| Berøringsskærm | Ja |
| HD-type | WUXGA |
| Paneltype | OLED |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Naturligt aspektforhold | 16:10 |
| Skærmoverflade | Glans |
| Skærmens lysstyrke | 600 cd/m² |
| RGB-farverum | DCI-P3 |
| Farveområde | 100% |
| Maksimal opdateringshastighed | 60 Hz |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | Dolby Vision |
| Lyd | |
| Lydchip | Realtek ALC3306 |
| Antal indbyggede højttalere | 4 |
| Indbygget mikrofon | Ja |
| Antal mikrofoner | 4 |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| USB Sleep-and-Charge | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Vægt | 1,38 kg |
| Bredde | 317 mm |
| Dybde | 228 mm |
| Højde | 15,4 mm |
| Strømstyring | |
| Opladningsport til USB Type-C | Ja |
| Vekselstrømsadapter strøm | 65 W |
| Frekvens for vekselstrømsadapter | 50/60 Hz |
| Indgangsspænding for vekselstrømsadapter | 100 - 240 V |
| USB strømforsyning | Ja |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 5 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 5 - 43 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 8 - 95% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 95% |
| Tastatur | |
| Numerisk tastatur | Ingen |
| Pegeredskab | Touchpad |
| Baggrundsbelyst tastatur | Ja |
| Tastatursprog | Tysk |
| Tast til andenpilot | Ja |
| Netværk | |
| Mobil netværksforbindelse | Ingen |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 7 (802.11be) |
| Antenne type | 2x2 |
| Ethernet LAN | Ingen |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.4 |
| WWAN | Ikke installeret |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Lagermedie | SSD |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Ja |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Sikkerhed | |
| Fingeraftrykslæser | Ingen |
| Windows Hello | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Godkendelser | |
| Certificering | ENERGY STAR,EPEAT Gold,RoHS |
| Software | |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
| Operativsystemets arkitektur | 64-bit |
| Operativsystem sprog | Tysk |
| Microsoft Copilot | Ja |
| Prøvesoftware | Office |
| Kamera | |
| Front kamera opløsning (numerisk) | 5 MP |
| Infrarødt kamera (IR) | Ja |
| Privatlivskamera | Ja |
| Privatlivets fred type | Privatlivsnedlukning |
| Emballage indhold | |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Batteri | |
| Batterikapacitet | 70 Wh |
| Design | |
| Produkttype | Hybrid (2-i-1) |
| Produktfarve | Teal |
| Formfaktor | Konvertibel (mappe) |
| Farvenavn | Tidal Teal |
| Husmateriale | Aluminium |
| Grafik | |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort, model | AMD Radeon 840M |
| 4 | AMD |
| Indbygget grafikadapterfamilie | AMD Radeon |
| Præstation | |
| Bundkort chipsæt | AMD SoC |
| Neural processor-enhed (NPU) | |
| Copilot+ PC | Ja |
| Neural processor-enhed (NPU) | AMD Ryzen AI |
| Samlet processorydelse op til | 59 TOPs |
| NPU-ydeevne op til | 50 TOPs |
Lenovo Yoga 7 2-in-1 14AKP10 Copilot+ PC AMD Ryzen AI 5 340 Hybrid (2-i-1) 35,6 cm (14″) Berøringsskærm WUXGA 16 GB LPDDR5-SDRAM 512 GB SSD Wi-Fi 7 (802.11be) Windows 11 Home Tysk Teal
9.209,00 kr. (ex. moms: 7.367,20 kr.)
Lenovo Yoga 7 2-in-1 14AKP10 Copilot+ PC. Produkttype: Hybrid (2-i-1), Formfaktor: Konvertibel (mappe). Processorserie: AMD Ryzen AI 5, Processormodel: 340, Processorfrekvens: 2 GHz. Skærm diagonal: 35,6 cm (14″), HD-type: WUXGA, Skærmopløsning: 1920 x 1200 pixel, Berøringsskærm. Intern hukommelse: 16 GB, Intern hukommelsestype: LPDDR5-SDRAM. Samlet lagringskapacitet: 512 GB, Lagermedie: SSD. Operativsystem installeret: Windows 11 Home. Produktfarve: Teal
5 på lager
Varenummer (SKU): 83JR0086GE
Kategori: Bærbare
Relaterede varer
10.785,00 kr. (ex. moms: 8.628,00 kr.)
2.255,00 kr. (ex. moms: 1.804,00 kr.)
1.605,00 kr. (ex. moms: 1.284,00 kr.)
2.825,00 kr. (ex. moms: 2.260,00 kr.)
24.925,00 kr. (ex. moms: 19.940,00 kr.)
2.175,00 kr. (ex. moms: 1.740,00 kr.)
2.425,00 kr. (ex. moms: 1.940,00 kr.)
14.205,00 kr. (ex. moms: 11.364,00 kr.)


