| Diverse | |
|---|---|
| Producent | MSI |
| Processor | |
| Processorserie | Intel® Core™ i5 |
| Processorproducent | Intel |
| Processormodel | i5-14400 |
| Processorgeneration | Intel Core i5-14xxx |
| Processorkerner | 10 |
| Processortråde | 16 |
| Processor boost frekvens | 4,7 GHz |
| Performance-kerner | 6 |
| Effektive kerner | 4 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,7 GHz |
| Effektiv kerne maksimal turbofrekvens | 3,5 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,5 GHz |
| Basisfrekvens af effektiv kerne | 1,8 GHz |
| Processor-cache | 20 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Processor base power | 65 W |
| Maksimal turbokraft | 148 W |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 8 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 64 GB |
| Intern hukommelsestype | DDR5-SDRAM |
| Hukommelseslayout (slots x størrelse) | 1 x 8 GB |
| Hukommelsesstik | 2x DIMM |
| Hukommelsesur hastighed | 5600 MHz |
| Display | |
| Skærm inkluderet | Ingen |
| Lyd | |
| Lydchip | Realtek ALC897 |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 4 |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 3 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 2 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Antal VGA-porte (D-sub) | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Antal PS/2-porte | 1 |
| DC-in-stik | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 168 mm |
| Dybde | 323 mm |
| Højde | 369 mm |
| Vægt | 7,59 kg |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning | 350 W |
| 80 PLUS certificering | 80 PLUS Bronze |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 90% |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| LAN Kontroller | Intel® I219-V, Intel I226-V |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 512 GB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 512 GB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express 3.0 |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| M.2 SSD størrelse | 2280 (22 x 80 mm) |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | SD |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 565 mm |
| Pakkedybde | 242 mm |
| Pakkehøjde | 510 mm |
| Pakkevægt | 9,03 kg |
| Software | |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Pro |
| Udvidelsessokler | |
| Antal 3.5" bays | 1 |
| Andre funktioner | |
| Garantiperiode | 3 År |
| Design | |
| Kabinettype | Desktop |
| Produktfarve | Sort |
| Volumen | 18 L |
| Antal 2.5" bays | 1 |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Grafik | |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort, model | Intel UHD Graphics 730 |
| Producent af indbygget GPU | Intel |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel® UHD Graphics |
| Præstation | |
| Produkttype | PC |
MSI PRO DP180 14A-825EU PC Intel® Core™ i5 i5-14400 8 GB DDR4-SDRAM 512 GB SSD Windows 11 Pro Desktop Sort
6.389,00 kr. (ex. moms: 5.111,20 kr.)
MSI PRO DP180 14A-825EU. Processorserie: Intel® Core™ i5, Processormodel: i5-14400. Intern hukommelse: 8 GB, Intern hukommelsestype: DDR4-SDRAM, Hukommelsesur hastighed: 5600 MHz. Samlet lagringskapacitet: 512 GB, Lagermedie: SSD, Indbygget kortlæser. On-board grafikkort, model: Intel UHD Graphics 730. Operativsystem installeret: Windows 11 Pro. Strømforsyning: 350 W. Kabinettype: Desktop. Produkttype: PC. Vægt: 7,59 kg. Produktfarve: Sort
10 på lager
Varenummer (SKU): PRO DP180 14A-825EU
Kategori: Stationære
Relaterede varer
5.759,00 kr. (ex. moms: 4.607,20 kr.)
8.089,00 kr. (ex. moms: 6.471,20 kr.)
7.259,00 kr. (ex. moms: 5.807,20 kr.)
8.569,00 kr. (ex. moms: 6.855,20 kr.)
6.439,00 kr. (ex. moms: 5.151,20 kr.)
9.709,00 kr. (ex. moms: 7.767,20 kr.)
10.559,00 kr. (ex. moms: 8.447,20 kr.)
6.389,00 kr. (ex. moms: 5.111,20 kr.)









