| Diverse | |
|---|---|
| Producent | MSI |
| Tekniske detaljer | |
| Erklæring om overensstemmelse & platformscertifikat inkluderet | Ja |
| Ikke klassificeret som farlig under GHS | Ja |
| Processor | |
| Processorserie | Intel Core Ultra 7 |
| Processorproducent | Intel |
| Processormodel | 258V |
| Processorgeneration | Intel Core Ultra (Series 2) |
| Processorkerner | 8 |
| Processortråde | 8 |
| Processor boost frekvens | 4,8 GHz |
| Performance-kerner | 4 |
| Kerner med lav strømeffektivitet | 4 |
| Ydelseskerne maksimal turbofrekvens | 4,8 GHz |
| Kerne med lav strømeffektivitet maksimal turbofrekvens | 3,7 GHz |
| Basisfrekvens af performancekerne | 2,2 GHz |
| Kerner med lav strømeffektivitet Basisfrekvens | 2200 MHz |
| Processor-cache | 12 MB |
| Processor cache type | Smart cache |
| Processor base power | 17 W |
| Maksimal turbokraft | 37 W |
| Hukommelse | |
| Intern hukommelse | 32 GB |
| Maksimal intern hukommelse | 32 GB |
| Intern hukommelsestype | LPDDR5x-SDRAM |
| Display | |
| Skærm inkluderet | Ingen |
| Lyd | |
| Lydchip | Realtek ALC256 |
| Lydsystem | High definition lyd |
| Antal højttalere | 1 |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 2.0-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-A-porte | 2 |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| Antal USB-porte med understøttelse af PowerShare | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| Intel® Thunderbolt 4 | Ja |
| Thunderbolt 4 porte antal | 2 |
| HDMI-version | 2.1 |
| Ethernet LAN-porte (RJ-45) | 1 |
| Kombineret hovedtelefon/mikrofon-port | Ja |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| Mikrofonindgang | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 135,6 mm |
| Dybde | 132,5 mm |
| Højde | 50,1 mm |
| Vægt | 667 g |
| Strømstyring | |
| Strømforsyning | 120 W |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 35 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 0 - 85% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 0 - 90% |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 2500 Mbit/s |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| LAN Kontroller | Intel I226-V |
| Bedste Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Wi-Fi-standarder | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Producent af WLAN-controller | Intel |
| WLAN-controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Antenne type | 2x2 |
| Bluetooth | Ja |
| Bluetooth-version | 5.3 |
| Lagring | |
| Samlet lagringskapacitet | 1 TB |
| Optisk drevtype | Ingen |
| Lagermedie | SSD |
| Samlet kapacitet for SSD'er | 1 TB |
| Antal installerede SSD'er | 1 |
| SDD-kapacitet | 1 TB |
| SSD-hukommelsestype | TLC |
| SSD-grænsefladetype | PCI Express |
| NVMe | Ja |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| M.2 SSD størrelse | 2280 (22 x 80 mm) |
| Indbygget kortlæser | Ja |
| Kompatible hukommelseskort | MicroSD (TransFlash) |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 205 mm |
| Pakkedybde | 220 mm |
| Pakkehøjde | 94 mm |
| Pakkevægt | 1,68 kg |
| Godkendelser | |
| Compliance-certifikater | CB, Federal Communications Commission (FCC) |
| Software | |
| Operativsystem installeret | Windows 11 Home |
| Emballage indhold | |
| Mus inkluderet | Ingen |
| Tastatur inkluderet | Ingen |
| Udvidelsessokler | |
| PCI Ekspres x1 slots | 1 |
| PCI Ekspres x1 (Gen 3.x) slots | 1 |
| PCI Express x16 slots | 1 |
| Design | |
| Kabinettype | Mini PC |
| Produktfarve | Sort |
| Volumen | 0,826 L |
| Understøttet placering | Horisontal/vertikal |
| Antal 3.5" bays | 1 |
| Antal 2.5" bays | 1 |
| Slot til kabellås | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Grafik | |
| Diskret grafikadapter | Ingen |
| On-board grafikkort | Ja |
| Diskret grafikadaptermodel | Ikke tilgængelig |
| On-board grafikkort, model | Intel Arc Graphics 140V |
| Producent af indbygget GPU | Intel |
| Indbygget grafikadapterfamilie | Intel Arc Graphics |
| Præstation | |
| Produkttype | Mini PC |
| Markedspositionering | Forretning |
| Drevet af | MSI |
| Motherboard form faktor | NUC |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) | Ja |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2.0 |
| Neural processor-enhed (NPU) | |
| Copilot+ PC | Ja |
| Neural processor-enhed (NPU) | Intel AI Boost |
| Understøttelse af sparsomhed | Ja |
| Understøttelse af Windows Studio-effekter | Ja |
| AI-softwareframeworks understøttet af NPU | DirectML, OpenVINO, Windows ML, ONNX RT, WebNN |
| Samlet processorydelse op til | 115 TOPs |
| NPU-ydeevne op til | 47 TOPs |
| GPU-ydeevne op til | 64 TOPs |
MSI Cubi NUC AI+ 2MG-002EU Copilot+ PC Intel Core Ultra 7 258V 32 GB LPDDR5x-SDRAM 1 TB SSD Windows 11 Home Mini PC Sort
8.529,00 kr. (ex. moms: 6.823,20 kr.)
MSI Cubi NUC AI+ 2MG-002EU. Processorserie: Intel Core Ultra 7, Processormodel: 258V. Intern hukommelse: 32 GB, Intern hukommelsestype: LPDDR5x-SDRAM. Samlet lagringskapacitet: 1 TB, Lagermedie: SSD, Indbygget kortlæser. On-board grafikkort, model: Intel Arc Graphics 140V. Wi-Fi. Operativsystem installeret: Windows 11 Home. Strømforsyning: 120 W. Kabinettype: Mini PC. Produkttype: Mini PC. Vægt: 667 g. Produktfarve: Sort
9 på lager
Varenummer (SKU): CUBI NUC AI+ 2MG-002EU
Kategori: Stationære
Relaterede varer
10.559,00 kr. (ex. moms: 8.447,20 kr.)
11.959,00 kr. (ex. moms: 9.567,20 kr.)
5.059,00 kr. (ex. moms: 4.047,20 kr.)
Tilbud!
På lager i butik!
7.699,00 kr. (ex. moms: 6.159,20 kr.)
4.239,00 kr. (ex. moms: 3.391,20 kr.)
5.759,00 kr. (ex. moms: 4.607,20 kr.)
8.089,00 kr. (ex. moms: 6.471,20 kr.)









