| Diverse | |
|---|---|
| Producent | Samsung |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 25 mm |
| Dybde | 80,2 mm |
| Højde | 80,2 mm |
| Vægt | 28 g |
| Strømstyring | |
| Driftsspænding | 3,3 V |
| Strømforbrug (maks.) | 8,6 W |
| Strømforbrug (gennemsnitlig) | 6,5 W |
| Strømforbrug (inaktiv) | 0,055 W |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Stød under drift | 1500 G |
| Emballeringsdata | |
| Pakketype | Hængende boks |
| Andre funktioner | |
| Garantiperiode | 5 År |
| Funktioner | |
| SDD-kapacitet | 4 TB |
| SSD-formfaktor | M.2 |
| Grænseflade | PCI Express 4.0 |
| NVMe | Ja |
| Hukommelsestype | V-NAND TLC |
| Komponent til | PC/spilkonsol |
| Hardware kryptering | Ja |
| NVMe version | 2.0 |
| Sikkerhedsalgoritmer | 256-bit AES |
| M.2 SSD størrelse | 2280 (22 x 80 mm) |
| Læsehastighed | 7450 MB/s |
| Skrivehastighed | 6900 MB/s |
| Tilfældig læsning (4KB) | 1600000 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 1550000 IOPS |
| DevSlp (device sleep) support | Ja |
| Understøtter S.M.A.R.T. | Ja |
| Understøttelse af TRIM | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 1500000 t |
Samsung 990 Pro 4 TB M.2 PCI Express 4.0 NVMe V-NAND TLC
10.719,00 kr. (ex. moms: 8.575,20 kr.)
Samsung 990 Pro. SDD-kapacitet: 4 TB, SSD-formfaktor: M.2, Læsehastighed: 7450 MB/s, Skrivehastighed: 6900 MB/s, Komponent til: PC/spilkonsol
15 på lager
Varenummer (SKU): MZ-V9P4T0GW
Kategori: Interne Harddiske & SSDer
Relaterede varer
3.179,00 kr. (ex. moms: 2.543,20 kr.)
11.669,00 kr. (ex. moms: 9.335,20 kr.)
2.829,00 kr. (ex. moms: 2.263,20 kr.)
1.639,00 kr. (ex. moms: 1.311,20 kr.)
2.269,00 kr. (ex. moms: 1.815,20 kr.)
5.389,00 kr. (ex. moms: 4.311,20 kr.)
6.129,00 kr. (ex. moms: 4.903,20 kr.)
579,00 kr. (ex. moms: 463,20 kr.)









