| Diverse | |
|---|---|
| Producent | Samsung |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 100 mm |
| Dybde | 70 mm |
| Højde | 7 mm |
| Vægt | 86 g |
| Strømstyring | |
| Driftsspænding | 5 V |
| Strømforbrug (maks.) | 4,5 W |
| Strømforbrug (gennemsnitlig) | 2,5 W |
| Strømforbrug (inaktiv) | 0,035 W |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Stød under drift | 1500 G |
| Andre funktioner | |
| Produktfarve | Sort |
| Funktioner | |
| SDD-kapacitet | 2 TB |
| SSD-formfaktor | 2.5" |
| Grænseflade | Serial ATA III |
| Hukommelsestype | V-NAND MLC |
| Komponent til | PC |
| Sikkerhedsalgoritmer | 256-bit AES |
| Læsehastighed | 560 MB/s |
| Skrivehastighed | 530 MB/s |
| Tilfældig læsning (4KB) | 98000 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 88000 IOPS |
| Controller type | Samsung MKX |
| DevSlp (device sleep) support | Ja |
| Understøtter S.M.A.R.T. | Ja |
| Understøttelse af TRIM | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 1500000 t |
| Logistik data | |
| Oprindelsesland | Sydkorea |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717070 |
Samsung 870 EVO 2 TB 2.5″ Serial ATA III V-NAND MLC
6.429,00 kr. (ex. moms: 5.143,20 kr.)
Samsung 870 EVO. SDD-kapacitet: 2 TB, SSD-formfaktor: 2.5″, Læsehastighed: 560 MB/s, Skrivehastighed: 530 MB/s, Komponent til: PC
20 på lager
Varenummer (SKU): MZ-77E2T0B/EU
Kategori: Interne Harddiske & SSDer
Relaterede varer
6.189,00 kr. (ex. moms: 4.951,20 kr.)
2.289,00 kr. (ex. moms: 1.831,20 kr.)
8.739,00 kr. (ex. moms: 6.991,20 kr.)
5.409,00 kr. (ex. moms: 4.327,20 kr.)
1.549,00 kr. (ex. moms: 1.239,20 kr.)
1.169,00 kr. (ex. moms: 935,20 kr.)
1.489,00 kr. (ex. moms: 1.191,20 kr.)
4.929,00 kr. (ex. moms: 3.943,20 kr.)









