| Diverse | |
|---|---|
| Producent | Team Group |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 100 mm |
| Dybde | 7 mm |
| Højde | 69,9 mm |
| Strømstyring | |
| Driftsspænding | 5 V |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 5 - 95% |
| Ikke-drift vibration | 20 G |
| Stød under drift | 1500 G |
| Funktioner | |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-formfaktor | 2.5" |
| Grænseflade | Serial ATA III |
| Hukommelsestype | 3D NAND |
| Komponent til | PC |
| Dataoverførselshastighed | 6 Gbit/sek. |
| Læsehastighed | 530 MB/s |
| Skrivehastighed | 470 MB/s |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 2000000 t |
| Beskyttelsesfunktioner | Stødresistent |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8, Windows 8.1, Windows Vista |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.10 Yosemite, Mac OS X 10.11 El Capitan, Mac OS X 10.12 Sierra, Mac OS X 10.13 High Sierra, Mac OS X 10.14 Mojave, Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.4 Tiger, Mac OS X 10.5 Leopard, Mac OS X 10.6 Snow Leopard, Mac OS X 10.7 Lion, Mac OS X 10.8 Mountain Lion, Mac OS X 10.9 Mavericks |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Kernel 2.6.33 |
| TBW bedømmelse | 120 |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717070 |
Team Group CX2 512 GB 2.5″ Serial ATA III 3D NAND
869,00 kr. (ex. moms: 695,20 kr.)
Team Group CX2. SDD-kapacitet: 512 GB, SSD-formfaktor: 2.5″, Læsehastighed: 530 MB/s, Skrivehastighed: 470 MB/s, Dataoverførselshastighed: 6 Gbit/sek., Komponent til: PC
9 på lager
Varenummer (SKU): T253X6512G0C101
Kategori: Interne Harddiske & SSDer
Relaterede varer
3.179,00 kr. (ex. moms: 2.543,20 kr.)
4.419,00 kr. (ex. moms: 3.535,20 kr.)
1.159,00 kr. (ex. moms: 927,20 kr.)
2.649,00 kr. (ex. moms: 2.119,20 kr.)
779,00 kr. (ex. moms: 623,20 kr.)
2.829,00 kr. (ex. moms: 2.263,20 kr.)
6.809,00 kr. (ex. moms: 5.447,20 kr.)
1.729,00 kr. (ex. moms: 1.383,20 kr.)









