| Diverse | |
|---|---|
| Producent | ADATA |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 69,8 mm |
| Dybde | 100,5 mm |
| Højde | 7 mm |
| Vægt | 59,5 g |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 70 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 85 °C |
| Minimal driftstemperatur | 0 °C |
| Maksimal driftstemperatur | 70 °C |
| Stød under drift | 1500 G |
| Emballeringsdata | |
| Brugervejledning | Ja |
| Funktioner | |
| SDD-kapacitet | 512 GB |
| SSD-formfaktor | 2.5" |
| Grænseflade | Serial ATA III |
| NVMe | Ingen |
| Hukommelsestype | 3D NAND |
| Komponent til | PC/Laptop |
| Hardware kryptering | Ingen |
| Dataoverførselshastighed | 6 Gbit/sek. |
| Læsehastighed | 520 MB/s |
| Skrivehastighed | 450 MB/s |
| Tilfældig læsning (4KB) | 40000 IOPS |
| Tilfældig skrivning (4KB) | 75000 IOPS |
| Sekventiel læsehastighed (ATTO ) | 520 MB/s |
| Sekventiel skrivehastighed (ATTO) | 450 MB/s |
| Sekventiel læsehastighed (CDM) | 520 MB/s |
| Sekventiel skrivehastighed (CDM) | 450 MB/s |
| Sekventiel læsehastighed (AS SSD) | 500 MB/s |
| Sekventiel skrivehastighed (AS SSD) | 440 MB/s |
| Fejlkorrigerende kode | Ja |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 2000000 t |
| Beskyttelsesfunktioner | Stødresistent, Vibrationsikker |
| TBW bedømmelse | 280 |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84717070 |
ADATA ASU650SS-512GT-R intern solid state drev 512 GB 2.5″ Serial ATA III 3D NAND
809,00 kr. (ex. moms: 647,20 kr.)
ADATA ASU650SS-512GT-R. SDD-kapacitet: 512 GB, SSD-formfaktor: 2.5″, Læsehastighed: 520 MB/s, Skrivehastighed: 450 MB/s, Dataoverførselshastighed: 6 Gbit/sek., Komponent til: PC/Laptop
23 på lager
Varenummer (SKU): ASU650SS-512GT-R
Kategori: Interne Harddiske & SSDer
Relaterede varer
10.699,00 kr. (ex. moms: 8.559,20 kr.)
2.489,00 kr. (ex. moms: 1.991,20 kr.)
3.179,00 kr. (ex. moms: 2.543,20 kr.)
6.989,00 kr. (ex. moms: 5.591,20 kr.)
1.169,00 kr. (ex. moms: 935,20 kr.)
929,00 kr. (ex. moms: 743,20 kr.)
1.449,00 kr. (ex. moms: 1.159,20 kr.)
2.859,00 kr. (ex. moms: 2.287,20 kr.)









