| Diverse | |
|---|---|
| Producent | Fractal Design |
| Porte & Grænseflader | |
| Antal USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) type-A-porte | 2 |
| Antal USB 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) type-C-porte | 1 |
| Lydindgang | Ja |
| Lydudgang | Ja |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 242 mm |
| Dybde | 544 mm |
| Højde | 530 mm |
| Vægt | 10,8 kg |
| Lagring | |
| Understøttede HDD-størrelser | 2.5,3.5" |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 343 mm |
| Pakkedybde | 640 mm |
| Pakkehøjde | 674 mm |
| Pakkevægt | 13,4 kg |
| Emballage indhold | |
| Brugervejledning | Ja |
| Nedkøling | |
| Frontventiler installeret | 2x 180 mm |
| Antal understøttede frontventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for frontventilatorer | 120,140,180 mm |
| Antal understøttede bagerste ventilatorer (maks.) | 1 |
| Understøttede diametre for bagerste ventilatorer | 120,140 mm |
| Bundventilatorer installeret | 3x 140 mm |
| Antal understøttede bundventilatorer (maks.) | 3 |
| Understøttede diametre for bundventilatorer | 120,140,180 mm |
| Understøttede størrelser på frontradiator | 60,120,140,200,240,280,360,420 mm |
| Nederste kølerventilator størrelser understøttes | 120,140,180,240,280,320,360,400,420 mm |
| Understøttede størrelser på bagradiator | 80,92,120,140 mm |
| Design | |
| Type | PC |
| Produktfarve | Hvid |
| Understøttet motherboard, formfaktorer | ATX, EATX, ITX, micro ATX, SSI CEB, SSI EEB |
| Antal 3.5" bays | 2 |
| Materiale | Stål, Hærdet glas |
| Antal 2.5" bays | 4 |
| Antal udvidelsesporte | 7 |
| Siderude | Ja |
| Belysning | Ja |
| Belysningsfarve | Flere |
| Belysning placering | Kabinet faner |
| Hærdet (ede) glaspanel (er) | Ja |
| Anti-støvfilter | Ja |
| Forbedret kabelstyring | Ja |
| Knap til nulstilling | Ja |
| Tænd/sluk-knap | Ja |
| Maksimal højde på CPU-køler | 18,8 cm |
| Maksimal længde på grafikkort | 46,1 cm |
| Maksimal PSU længde | 23 cm |
| Strømforsyning | |
| Strømforsyning inkluderet | Ingen |
| Understøttede strømforsyning formfaktorer | ATX |
Fractal Design Torrent Hvid
2.019,00 kr. (ex. moms: 1.615,20 kr.)
Fractal Design Torrent . Type: PC, Produktfarve: Hvid, Understøttet motherboard, formfaktorer: ATX, EATX, ITX, micro ATX, SSI CEB, SSI EEB. Understøttede strømforsyning formfaktorer: ATX. Frontventiler installeret: 2x 180 mm, Understøttede diametre for frontventilatorer: 120,140,180 mm, Understøttede diametre for bagerste ventilatorer: 120,140 mm. Understøttede HDD-størrelser: 2.5,3.5″. Bredde: 242 mm, Dybde: 544 mm, Højde: 530 mm
13 på lager









