| Diverse | |
|---|---|
| Producent | Corsair |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.15 Catalina |
| Vægt & størrelser | |
| Tastatur vægt | 1,03 kg |
| Strømstyring | |
| Strømkilde type | USB |
| Tastatur | |
| Anbefalet brug | Spil |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| Enhedsgrænseflade | USB |
| Tastatur nøglekontakt | Mekanisk |
| Tastaturopsætning | QWERTY |
| Tastatursprog | Nordisk |
| Pegeredskab | Ingen |
| Tastatur formfaktor | Fuld størrelse (100 %) |
| Numerisk tastatur | Ja |
| Antal taster på tastatur | 110 |
| Windows taster | Ja |
| Programmerbare genvejstaster | Ja |
| Multimedietaster | Ja |
| Rul rundt | 12-tasters rollover |
| Afsøgningshastighed | 1000 Hz |
| Indbygget hukommelse | Ja |
| Spildresistent op til | 300 ml |
| Emballage indhold | |
| Antal produkter inkluderet | 1 stk |
| Design | |
| Baggrundslys | Ja |
| Produktfarve | Sort |
| Type af baggrundslys | RGB LED |
| Tastatur stil | Lige |
| Håndledsstøtte | Ingen |
| Justerbar tastaturhøjde | Ja |
| Beskyttelsesfunktioner | Væskeafvisende |
| Mus | |
| Mus inkluderet | Ingen |
| Funktioner | |
| USB-stik type | USB Type-A |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
Corsair K55 CORE RGB tastatur Spil USB QWERTY Nordisk Sort
569,00 kr. (ex. moms: 455,20 kr.)
Corsair K55 CORE RGB. Tastatur formfaktor: Fuld størrelse (100 %). Tastatur stil: Lige. Forbindelsesteknologi: Ledningsført, Enhedsgrænseflade: USB, Tastatur nøglekontakt: Mekanisk, Tastaturopsætning: QWERTY, Antal taster på tastatur: 110. Type af baggrundslys: RGB LED. Anbefalet brug: Spil. Produktfarve: Sort
8 på lager









