| Diverse | |
|---|---|
| Producent | TP-LINK |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 16 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 16 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 286 mm |
| Dybde | 111,7 mm |
| Højde | 25,4 mm |
| Strømstyring | |
| Strømkilde | DC |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Indgangsstrøm | 1 A |
| Indgangsspænding | 12 V |
| Strømforbrug (maks.) | 9,19 W |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Varmeafgivelse | 31,68 BUT/t |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Understøttede kabeltyper | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e, Cat6 |
| Port-spejlning | Ja |
| Fuld duplex | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| Kabellængde opdagelse | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Tagged VLAN, Protocol-based VLAN |
| Antal VLAN'er | 32 |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Switch kapacitet | 32 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 23,81 Mpps |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Antal køer | 4 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
| Pakke bufferlager | 4,1 MB |
| Emballeringsdata | |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Hurtig start guide | Ja |
| AC-adapter inkluderet | Ja |
| Gummifødder | Ja |
| Pakkebredde | 170 mm |
| Pakkedybde | 412 mm |
| Pakkehøjde | 70 mm |
| Pakkevægt | 1,36 kg |
| Sikkerhed | |
| IGMP snooping | Ja |
| Loop beskyttelse | Ja |
| Administrationsfunktioner | |
| Switch-type | Ikke administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Design | |
| Stativ-montering | Ingen |
| Produktfarve | Sort |
| Husmateriale | Metal |
| LED-indikatorer | Ja |
| Certificering | FCC, CE, RoHS |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ingen |
| Præstation | |
| Plug and play | Ja |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
TP-Link TL-SG116E Ikke administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Sort
719,00 kr. (ex. moms: 575,20 kr.)
TP-Link TL-SG116E. Switch-type: Ikke administreret, Switch lag: L2. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 16. Fuld duplex. MAC adresselabel: 8000 entries, Switch kapacitet: 32 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3u
9 på lager
Varenummer (SKU): TL-SG116E
Kategori: Switche
Relaterede varer
189,00 kr. (ex. moms: 151,20 kr.)
489,00 kr. (ex. moms: 391,20 kr.)
229,00 kr. (ex. moms: 183,20 kr.)
649,00 kr. (ex. moms: 519,20 kr.)
749,00 kr. (ex. moms: 599,20 kr.)
2.559,00 kr. (ex. moms: 2.047,20 kr.)
1.299,00 kr. (ex. moms: 1.039,20 kr.)
209,00 kr. (ex. moms: 167,20 kr.)









