| Diverse | |
|---|---|
| Producent | TP-LINK |
| Porte & Grænseflader | |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal | 26 |
| Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (kobber) porte, antal | 26 |
| Antal SFP modulslots | 2 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 440 mm |
| Dybde | 220 mm |
| Højde | 44 mm |
| Strømstyring | |
| Strømkilde | Vekselstrøm |
| Strømforsyning inkluderet | Ja |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50 - 60 Hz |
| Strømforbrug (maks.) | 1039,03 W |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 50 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -40 - 70 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 10 - 90% |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 5 - 90% |
| Netværk | |
| Netværksstandarder | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE 802.3x |
| 10G understøttelse | Ingen |
| Kobber ethernet kabelteknologi | 10BASE-T, 100BASE-TX, 1000BASE-T |
| Understøttede kabeltyper | Cat3, Cat4, Cat5, Cat5e, Cat6 |
| Port-spejlning | Ja |
| Flowkontrol support | Ja |
| Link aggregering | Ja |
| Broadcast stormkontrol | Ja |
| Begrænsning af hastighed | Ja |
| Auto MDI/MDI-X | Ja |
| Auto-forhandling | Ja |
| VLAN understøttelse | Ja |
| Vituelle LAN funktioner | Port-based VLAN, Tagged VLAN |
| Antal VLAN'er | 32 |
| Dataoverførsel | |
| MAC adresselabel | 8000 entries |
| Switch kapacitet | 56 Gbit/sek. |
| Hastighed for videresendelse | 41,7 Mpps |
| Opbevar-og-frem | Ja |
| Antal køer | 4 |
| Jumbo Frames support | Ja |
| Jumbo rammer | 10000 |
| Pakke bufferlager | 4,1 MB |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 336 mm |
| Pakkedybde | 528 mm |
| Pakkehøjde | 100 mm |
| Pakkevægt | 2,29 kg |
| Sikkerhed | |
| IGMP snooping | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | SNMP, SNMPv2, SNMPv3 |
| Godkendelser | |
| Certificering | CE, FCC, RoHS |
| Administrationsfunktioner | |
| Switch-type | Administreret |
| Switch lag | L2 |
| Servicekvalitet support (QoS) | Ja |
| Webbaseret administration | Ja |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Brugervejledning | Ja |
| Rack monteringskit | Ja |
| Optisk fiber | |
| Fiber ethernet kabelteknologi | 1000BASE-X |
| Design | |
| Stativ-montering | Ja |
| Formfaktor | 1U |
| Produktfarve | Sort |
| Antal blæsere | 2 blæser(e) |
| Power over Ethernet (PoE) | |
| Strøm over Ethernet (PoE) | Ja |
| Power over Ethernet plus (PoE+) porte, antal | 24 |
| Power over Ethernet (PoE) effekt pr. port | 30 W |
| Total Power over Ethernet (PoE) | 250 W |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85176990 |
| Multicast funktioner | |
| Multicast-understøttelse | Ja |
TP-Link TL-SG1428PE netværksswitch Administreret L2 Gigabit Ethernet (10/100/1000) Strøm over Ethernet (PoE) 1U Sort
2.689,00 kr. (ex. moms: 2.151,20 kr.)
TP-Link TL-SG1428PE. Switch-type: Administreret, Switch lag: L2. Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porttype: Gigabit Ethernet (10/100/1000), Basis omskiftning RJ-45 Ethernet porte, antal: 26. MAC adresselabel: 8000 entries, Switch kapacitet: 56 Gbit/sek.. Netværksstandarder: IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3u, IEEE…. Strøm over Ethernet (PoE). Stativ-montering, Formfaktor: 1U
5 på lager
Varenummer (SKU): TL-SG1428PE
Kategori: Switche
Relaterede varer
8.519,00 kr. (ex. moms: 6.815,20 kr.)
339,00 kr. (ex. moms: 271,20 kr.)
749,00 kr. (ex. moms: 599,20 kr.)
299,00 kr. (ex. moms: 239,20 kr.)
969,00 kr. (ex. moms: 775,20 kr.)
199,00 kr. (ex. moms: 159,20 kr.)
489,00 kr. (ex. moms: 391,20 kr.)
209,00 kr. (ex. moms: 167,20 kr.)









