MFC-J5740DW er en alt-i-én A3-inkjetprinter, der er bygget til at holde, og som opfylder kravene for små kontorer og arbejdsgrupper. A3-funktionen gør det muligt at fremstille en lang række A3- og A4-farvedokumenter uden besvær, samtidig med at du får print i høj kvalitet, høje printhastigheder og lave driftsomkostninger. Du får både print, kopi, scan og fax. Print fra din arbejdsstation, et mødelokale eller fra din mobile enhed med trådløs forbindelse.
Brother MFC-J5740DW Multifunktionsprinter Inkjet A3 1200 x 4800 dpi Wi-Fi
2.679,00 kr. (ex. moms: 2.143,20 kr.)
Brother MFC-J5740DW. Udskrivningsteknologi: Inkjet, Udskrivning: Farveudskrivning, Maksimal opløsning: 1200 x 4800 dpi. Kopiering: Farvekopiering, Maksimal kopiopløsning: 600 x 600 dpi. Scanning: Farvescanning, Optisk scanningsopløsning: 600 x 600 dpi. Duplex-funktioner: Kopier, Fax, Udskriv, Scanne. Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: A3. Wi-Fi. Direkte udskrivning. Produktfarve: Hvid
15 på lager
Varenummer (SKU): MFCJ5740DWRE1
Kategori: Multifunktionsprintere
| Diverse | |
|---|---|
| Producent | Brother |
| Tekniske detaljer | |
| Hovedkasser pr. pallelag (udvendigt) | 2 stk |
| Palletype | 800 x 1200 mm |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 7, Windows 8 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 10.15 Catalina, Mac OS X 10.15.3 Catalina, Mac OS X 10.7 Lion |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows Server 2016 |
| Porte & Grænseflader | |
| Direkte udskrivning | Ja |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 468 mm |
| Dybde | 489 mm |
| Højde | 636 mm |
| Vægt | 20,7 kg |
| Printhastighed | |
| Udskrivningsteknologi | Inkjet |
| Udskrivning | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 1200 x 4800 dpi |
| Duplex udskrivningstilstand | Automatisk |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) mono | 28 ipm |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) farve | 28 ipm |
| Scanning | |
| Scanning | Farvescanning |
| Duplex scanning | Ja |
| Optisk scanningsopløsning | 600 x 600 dpi |
| Scanner type | Flatbed skanner |
| Scanningsteknologi | CIS |
| Scan til | E-mail, E-mail Server, FTP, Billede, Network folder |
| Understøttede dokumentformater | |
| Kopiering | |
| Kopiering | Farvekopiering |
| Duplekskopiering | Ja |
| Maksimal kopiopløsning | 600 x 600 dpi |
| Ændre størrelse på kopimaskine | 25 - 400% |
| Fax | |
| Dupleksfax | Ja |
| Modemhastighed | 33,6 Kbit/s |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (kopiering) | 36 W |
| Strømforbrug (klar) | 5,5 W |
| Strømforbrug (dvale) | 0,9 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,03 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 0,17 kWh/uge |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Netværk | |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100Base-T(X) |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Near Field Communication (NFC) | Ingen |
| Mobile udskrivningsteknologier | Apple AirPrint, Mopria Print Service |
| Papirhåndtering | |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A3 |
| Medietyper til papirbakke | Kuverter, Fotopapir, Almindeligt papir, Genbrugspapir |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A3, A4, A5, A6 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Indekskort, Legal, Brev |
| Kuverter størrelser | Com-10, Monarch |
| Fotopapir størrelser | 9x13,10x15,13x18 |
| Medievægt på papirbakke | 64 - 220 g/m² |
| Emballeringsdata | |
| Pakkevægt | 23 kg |
| Andre funktioner | |
| Opbevaring af reservedele | 5 År |
| Design | |
| Produktfarve | Hvid |
| Markedspositionering | Hjemmekontor |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm diagonal | 8,81 cm (3.47") |
| Kontroltype | Berøring |
| Farveskærm | Ja |
| Præstation | |
| Intern hukommelse | 256 MB |
| Funktioner | |
| Maksimal driftscyklus | 2500 sider pr. måned |
| Duplex-funktioner | Kopier, Fax, Udskriv, Scanne |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Oprindelsesland | Filippinerne |
| Logistik data | |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 84433100 |
| Pallens bruttohøjde | 16,2 cm |
| Pallens bruttovægt | 156,6 kg |
| Hovedkasser pr. palle (udvendigt) | 6 stk |
| Lag pr. palle | 3 stk |
| Produkter pr. palle | 6 stk |
| Kapacitet for input & output | |
| Samlet inputkapacitet | 250 ark |
| Samlet outputkapacitet | 100 ark |
| Multifunktionsbakke | Ja |
| Universal-magasin kapacitet | 100 ark |
Relaterede varer
2.019,00 kr. (ex. moms: 1.615,20 kr.)
3.799,00 kr. (ex. moms: 3.039,20 kr.)
1.609,00 kr. (ex. moms: 1.287,20 kr.)
539,00 kr. (ex. moms: 431,20 kr.)
1.849,00 kr. (ex. moms: 1.479,20 kr.)
879,00 kr. (ex. moms: 703,20 kr.)
16.239,00 kr. (ex. moms: 12.991,20 kr.)
1.519,00 kr. (ex. moms: 1.215,20 kr.)









