| Diverse | |
|---|---|
| Producent | Brother |
| Tekniske detaljer | |
| Compliance-certifikater | GS mark |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Enterprise x64, Windows 11 Home, Windows 11 Pro, Windows 11 x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma, Mac OS X 15.0 Sequoia |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2022, Windows Server 2019, Windows Server 2016 |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
| Porte & Grænseflader | |
| Direkte udskrivning | Ja |
| USB-port | Ja |
| Antal USB 2.0-porte | 1 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 404 mm |
| Dybde | 473 mm |
| Højde | 460 mm |
| Vægt | 25,6 kg |
| Printhastighed | |
| Udskrivningsteknologi | Laser |
| Udskrivning | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 2400 x 600 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 31 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningstilstand | Auto/manuel |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 31 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 20 sider pr. minut |
| Duplex udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 20 sider pr. minut |
| Tid til første side (sort, normal) | 9,9 sek./side |
| N-i-1 udskrivningsfunktion | Ja |
| N-op-udskrivning | 2, 4, 9, 16, 6 |
| Stregkode udskrivning | Ja |
| Udskrivning af vandmærke | Ja |
| Sikker udskrivning | Ja |
| Funktion til udskrivning af plakater | Ja |
| Scanning | |
| Scanning | Farvescanning |
| Optisk scanningsopløsning | 1200 x 1200 dpi |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Optisk scanningsopløsning (ADF) | 600 x 600 dpi |
| Maksimal scanningsopløsning | 19200 x 19200 dpi |
| Maksimalt scanningsområde | 215,9 x 297 mm |
| Scanningsteknologi | CIS |
| Scan til | USB, E-mail Server, Network folder, FTP, Billede, OCR, E-mail, HTTP, SMB |
| Understøttede billedformater | TIFF, JPEG |
| Understøttede dokumentformater | |
| Input farvedybde | 48 Bit |
| Output farvedybde | 24 Bit |
| Input gråtoneskala dybde | 16 Bit |
| Output gråtoneskala dybde | 8 Bit |
| Niveauer i gråtoneskala | 256 |
| Scan drivere | WIA, TWAIN, SANE |
| Kopiering | |
| Kopiering | Farvekopiering |
| Maksimal kopiopløsning | 1200 x 600 dpi |
| Maksimal kopieringsstørrelse | A4 |
| Kopieringshastighed (sort, normal kvalitet, A4) | 31 Kopier pr minut |
| Tid til første kopi (sort, normal) | 12,5 sek./side |
| Tid til første kopi (farve, normal) | 12,5 sek./side |
| Maksimalt antal kopier | 999 Kopier |
| Ændre størrelse på kopimaskine | 25 - 400% |
| N-i-1 kopifunktion | Ja |
| N-i-1 kopifunktion (N =) | 2, 4 |
| Fax | |
| Fax | Ingen |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 330 W |
| Strømforbrug (udskrivning) | 540 W |
| Strømforbrug (kopiering) | 540 W |
| Strømforbrug (klar) | 60 W |
| Strømforbrug (standby) | 8,4 W |
| Strømforbrug (dvale) | 0,53 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,04 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 0,43 kWh/uge |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 32,5 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 35 - 85% |
| Netværk | |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,1000,100 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11a, 802.11b, Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11g |
| Wi-Fi Direct | Ja |
| Sikkerhedsalgoritmer | SSL/TLS, 802.1x RADIUS, EAP-FAST, PEAP, EAP-TLS, EAP-TTLS, SNMP, IPSec, 64-bit WEP, 128-bit WEP, WPA-PSK, TKIP, AES, WPA2-PSK, WPA3-SAE, SMTP-AUTH |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv4) | ARP, RARP, BOOTP, DHCP, APIPA (Auto IP), WINS/NetBIOS name resolution, DNS Resolver, mDNS, LLMNR responder, LPR/LPD, Custom Raw Port/Port9100, POP3, SMTP Client, IPP/IPPS, FTP Client and Server, CIFS Client, TELNET Server, SNMPv1/v2c/v3, HTTP/HTTPS server, TFTP client and server, ICMP, Web Services (Print/Scan), SNTP Client, LDAP, LDAPS, IMAP4, Syslog |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv6) | NDP, RA, DNS resolver, mDNS, LLMNR responder, LPR/LPD, Custom Raw Port/Port9100, IPP/IPPS, POP3, SMTP Client, FTP Client and Server, CIFS Client, TELNET Server, SNMPv1/v2c/v3, HTTP/HTTPS server, TFTP client and server, ICMPv6, Web Services (Print/Scan), SNTP Client, LDAP, LDAPS, IMAP4, Syslog |
| Mobile udskrivningsteknologier | Apple AirPrint, Brother Mobile Connect, Mopria Print Service |
| Papirhåndtering | |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A4 |
| Medietyper til papirbakke | Tyndt papir, Almindeligt papir, Tykt papir, Genbrugspapir, Blonde papir, Etiketter, Kuverter, Blankt papir, Brevpapir |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A4, A5, A6 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Brev, Legal, Direktør |
| Kuverter størrelser | C5, Com-10, DL, Monarch |
| Brugerdefineret mediebredde | 76,2 - 216 mm |
| Brugerdefineret medielængde | 116 - 355,6 mm |
| Medievægt på papirbakke | 60 - 105 g/m² |
| Flerfunktionsmagasin medie vægt | 60 - 163 g/m² |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 650 mm |
| Pakkedybde | 560 mm |
| Pakkehøjde | 643 mm |
| Pakkevægt | 33,5 kg |
| Emballage indhold | |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Garantibevis | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Andre funktioner | |
| Støjniveau | 49 dB |
| Design | |
| Produktfarve | Grå |
| Markedspositionering | Forretning |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm | LCD |
| Skærm diagonal | 8,89 cm (3.5") |
| Kontroltype | Berøring |
| Farveskærm | Ja |
| Præstation | |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Indbygget processer | Ja |
| Processorfrekvens | 1200 MHz |
| Funktioner | |
| Maksimal driftscyklus | 60000 sider pr. måned |
| Duplex-funktioner | Udskriv |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Anbefalet arbejdscyklus | 0 - 5000 sider pr. måned |
| Sidebeskrivelsessprog | PDF, PCL 6, BR-Script 3 |
| Printer skrifttyper | PostScript, PCL, Bitmap |
| PLC-skrifttyper | 73 |
| PostScript-skrifttyper | 66 |
| Antal stregkodeskrifttyper | 16 |
| Antal bitmap skrifttyper | 12 |
| Kapacitet for input & output | |
| Samlet antal inputbakker | 2 |
| Samlet inputkapacitet | 300 ark |
| Samlet outputkapacitet | 150 ark |
| Multifunktionsbakke | Ja |
| Universal-magasin kapacitet | 50 ark |
| Automatisk dokumentføder (ADF) | Ja |
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet | 80 ark |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | Blue Angel, Svanemærket, ENERGY STAR |
Brother DCP-L8630CDW Multifunktionsprinter Laser A4 2400 x 600 dpi 31 sider pr. minut Wi-Fi
5.759,00 kr. (ex. moms: 4.607,20 kr.)
Brother DCP-L8630CDW. Udskrivningsteknologi: Laser, Udskrivning: Farveudskrivning, Maksimal opløsning: 2400 x 600 dpi, Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): 31 sider pr. minut. Kopiering: Farvekopiering, Maksimal kopiopløsning: 1200 x 600 dpi. Scanning: Farvescanning, Optisk scanningsopløsning: 19200 x 19200 dpi. Duplex-funktioner: Udskriv. Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: A4. Wi-Fi. Direkte udskrivning. Produktfarve: Grå
7 på lager
Varenummer (SKU): DCPL8630CDWRE1
Kategori: Multifunktionsprintere
Relaterede varer
16.239,00 kr. (ex. moms: 12.991,20 kr.)
2.019,00 kr. (ex. moms: 1.615,20 kr.)
7.229,00 kr. (ex. moms: 5.783,20 kr.)
2.589,00 kr. (ex. moms: 2.071,20 kr.)
2.539,00 kr. (ex. moms: 2.031,20 kr.)
3.159,00 kr. (ex. moms: 2.527,20 kr.)
2.179,00 kr. (ex. moms: 1.743,20 kr.)
2.169,00 kr. (ex. moms: 1.735,20 kr.)









