MFC-J6960DW leverer førsteklasses A3-print, -scan, -kopi og -fax i én holdbar inkjetprinter. Med MAXIDRIVE-teknologi, der giver høje printhastigheder og ensartede resultater i høj kvalitet. Nyd fleksibel papirhåndtering med 2 x 250-arks papirskuffer, 100-arks fleksibel bakke og 50-arks automatisk dokumentføder (ADF).
Brother MFC-J6960DW Multifunktionsprinter Inkjet A3 1200 x 4800 dpi 31 sider pr. minut Wi-Fi
4.609,00 kr. (ex. moms: 3.687,20 kr.)
Brother MFC-J6960DW. Udskrivningsteknologi: Inkjet, Udskrivning: Farveudskrivning, Maksimal opløsning: 1200 x 4800 dpi, Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat): 30 sider pr. minut. Kopiering: Farvekopiering, Maksimal kopiopløsning: 1200 x 4800 dpi. Scanning: Farvescanning, Optisk scanningsopløsning: 1200 x 2400 dpi. Fax: Farvefax. Duplex-funktioner: Udskriv. Maksimal ISO A-serie papirstørrelse: A3. Wi-Fi. Direkte udskrivning. Produktfarve: Sort, Hvid
7 på lager
Varenummer (SKU): MFCJ6960DWRE1
Kategori: Multifunktionsprintere
| Diverse | |
|---|---|
| Producent | Brother |
| Systemkrav | |
| Understøttede Windows-operativsystemer | Windows 10, Windows 10 Education, Windows 10 Education x64, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Enterprise x64, Windows 10 Home, Windows 10 Home x64, Windows 10 Pro, Windows 10 Pro x64, Windows 10 x64, Windows 11, Windows 11 Enterprise, Windows 11 Enterprise x64, Windows 11 Home, Windows 11 Pro, Windows 11 x64 |
| Understøttede Mac-operativsystemer | Mac OS X 13.0 Ventura, Mac OS X 14.0 Sonoma, Mac OS X 15.0 Sequoia |
| Understøttede Linux-operativsystemer | Ja |
| Understøttede operativsystemer til servere | Windows Server 2016, Windows Server 2019, Windows Server 2022 |
| Andre understøttede operativsystemer | ChromeOS |
| Porte & Grænseflader | |
| Direkte udskrivning | Ja |
| USB-port | Ja |
| USB-stik | USB Type-A |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde | 477 mm |
| Dybde | 576 mm |
| Højde | 375 mm |
| Vægt | 23,9 kg |
| Printhastighed | |
| Udskrivningsteknologi | Inkjet |
| Udskrivning | Farveudskrivning |
| Duplex udskrivning | Ja |
| Maksimal opløsning | 1200 x 4800 dpi |
| Udskrivningshastighed (sort, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 31 sider pr. minut |
| Udskrivningshastighed (farve, normal kvalitet, A4/amerikansk papirformat) | 30 sider pr. minut |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) mono | 31 ipm |
| Udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) farve | 30 ipm |
| Duplex udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) mono | 22 ipm |
| Duplex udskrivningshastighed (ISO/IEC 24734) farve | 21 ipm |
| Tid til første side (sort, normal) | 4,4 sek./side |
| Tid til første side (farve, normal) | 4,6 sek./side |
| N-i-1 udskrivningsfunktion | Ja |
| N-op-udskrivning | 16 |
| Udskrivning af vandmærke | Ja |
| Funktion til udskrivning af foldere | Ja |
| Funktion til udskrivning af plakater | Ja |
| Udskrivning uden kant | Ja |
| Scanning | |
| Scanning | Farvescanning |
| Duplex scanning | Ja |
| Optisk scanningsopløsning | 1200 x 2400 dpi |
| Scanner type | Flatbed & ADF scanner |
| Maksimal scanningsopløsning | 19200 x 19200 dpi |
| Scanningsteknologi | Dual CIS |
| Scan til | E-mail, E-mail Server, FTP, Fil, Billede, Network folder, OCR, USB |
| Understøttede billedformater | JPEG, TIFF |
| Understøttede dokumentformater | |
| Input farvedybde | 48 Bit |
| Output farvedybde | 24 Bit |
| Input gråtoneskala dybde | 16 Bit |
| Output gråtoneskala dybde | 8 Bit |
| Scan drivere | TWAIN, WIA |
| Kopiering | |
| Kopiering | Farvekopiering |
| Duplekskopiering | Ja |
| Maksimal kopiopløsning | 1200 x 4800 dpi |
| Kopieringshastighed (sort, normal kvalitet, A4) | 25 Kopier pr minut |
| Kopihastighed (normal kvalitet, farve, A4) | 16 Kopier pr minut |
| Kopihastighed (sort, normal kvalitet, A3) | 18 Kopier pr minut |
| Kopihastighed (farve, normal kvalitet, A3) | 13 Kopier pr minut |
| Tid til første kopi (sort, normal) | 5 sek./side |
| Tid til første kopi (farve, normal) | 6 sek./side |
| Maksimalt antal kopier | 999 Kopier |
| Ændre størrelse på kopimaskine | 25 - 400% |
| N-i-1 kopifunktion | Ja |
| N-i-1 kopifunktion (N =) | 2, 4 |
| ID-kort kopi funktion | Ja |
| Fax | |
| Fax | Farvefax |
| Dupleksfax | Ja |
| Modemhastighed | 33,6 Kbit/s |
| Fax-hukommelse | 150 Sider |
| Automatisk reduktion | Ja |
| Strømstyring | |
| Strømforbrug (udskrivning) | 27 W |
| Strømforbrug (kopiering) | 31 W |
| Strømforbrug (klar) | 5,5 W |
| Strømforbrug (dvale) | 0,9 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,03 W |
| Energy Star-typisk elektricitetsforbrug (TEC) | 0,13 kWh/uge |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 220 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Driftsbetingelser | |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Driftstemperatur (T-T) | 10 - 35 °C |
| Relativ luftfugtighed ved opbevaring (H-H) | 20 - 80% |
| Netværk | |
| Wi-Fi | Ja |
| Ethernet LAN | Ja |
| Kabelteknologi | 10/100/1000Base-T(X) |
| Ethernet LAN-datahastigheder | 10,100,1000 Mbit/s |
| Wi-Fi-standarder | 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), 802.11a |
| Sikkerhedsalgoritmer | 64-bit WEP, 128-bit WEP, 802.1x RADIUS, EAP-FAST, EAP-TLS, EAP-TTLS, PEAP, SMTP-AUTH, SSL/TLS, WPA-AES, WPA-PSK, WPA-TKIP, WPA2-AES, WPA2-PSK, WPA3-SAE, TKIP, AES, APOP, SNMPv3 |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv4) | ARP, RARP, BOOTP, DHCP, APIPA (IP automatique), résolution de noms WINS/NetBIOS, DNS Resolver, mDNS, répondeur LLMNR, LPR/LPD, port personnalisé Raw/Port9100, IPP, client FTP, serveur FTP, SNMP v1/v2c/v3, serveur TFTP, POP3, IMAP4, client SMTP, ICMP, services Web (impression/numérisation), client CIFS, client SNTP, LDAP, serveur HTTP, Syslog |
| Understøttede netværksprotokoller (IPv6) | NDP, RA, mDNS, répondeur LLMNR, résolveur DNS, LPR/LPD, port personnalisé Raw/Port9100, IPP, client FTP, serveur FTP, SNMP v1/v2c/v3, serveur TFTP, services Web (impression/numérisation), POP3, IMAP4, client SMTP, client CIFS, client SNTP, LDAP, ICMPv6, serveur HTTP, Syslog |
| Mobile udskrivningsteknologier | Apple AirPrint, Brother Mobile Connect, Brother iPrint & Scan, Mopria Print Service |
| Papirhåndtering | |
| Maksimal ISO A-serie papirstørrelse | A3 |
| Medietyper til papirbakke | Kuverter, Almindeligt papir, Genbrugspapir, Postkort |
| ISO A-serie, størrelser (A0...A9) | A3, A4, A5, A6 |
| Maksimal printstørrelse | 297 x 431.8 mm |
| ISO C-seriens størrelser (C0…C9) | C5 |
| Ikke-ISO udskriftsmedier størrelse | Legal, Brev |
| Kuverter størrelser | C5, Com-10, DL, Monarch |
| Fotopapir størrelser | 9x13,10x15,13x18,13x20 |
| Brugerdefineret mediebredde | 105 - 297 mm |
| Brugerdefineret medielængde | 148 - 431,8 mm |
| Medievægt på papirbakke | 64 - 220 g/m² |
| Flerfunktionsmagasin medie vægt | 64 - 220 g/m² |
| Automatisk dokumentføder (ADF) medievægt | 64 - 120 g/m² |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 576 mm |
| Pakkedybde | 681 mm |
| Pakkehøjde | 504 mm |
| Pakkevægt | 28,9 kg |
| Emballage indhold | |
| Patron(er) inkluderet | Ja |
| Inkluderet patronkapacitet (sort) | 700 Sider |
| Inkluderet patronkapacitet (CMY) | 450 Sider |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm |
| Garantibevis | Ja |
| Hurtig installationsvejledning | Ja |
| Brugervejledning | Ja |
| Design | |
| Produktfarve | Sort, Hvid |
| Markedspositionering | Forretning |
| Indbygget skærm | Ja |
| Skærm diagonal | 8,89 cm (3.5") |
| Kontroltype | Berøring |
| Farveskærm | Ja |
| Præstation | |
| Intern hukommelse | 512 MB |
| Lydtryksniveau (udskrivning) | 54,5 dB |
| Lydeffektniveau (udskrivning) | 6,89 dB |
| Funktioner | |
| Maksimal driftscyklus | 35000 sider pr. måned |
| Duplex-funktioner | Udskriv, Kopier, Fax, Scanne |
| Udskrivning af farver | Sort, Blå, Magenta, Gul |
| Anbefalet arbejdscyklus | 250 - 2500 sider pr. måned |
| Kapacitet for input & output | |
| Samlet antal inputbakker | 3 |
| Samlet inputkapacitet | 600 ark |
| Samlet outputkapacitet | 100 ark |
| Papirbakke 1 inputkapacitet | 250 ark |
| Papirbakke 2 inputkapacitet | 250 ark |
| Multifunktionsbakke | Ja |
| Universal-magasin kapacitet | 100 ark |
| Automatisk dokumentføder (ADF) | Ja |
| Automatisk dokumentføder (ADF) indgangskapacitet | 50 ark |
| Bæredygtighed | |
| Bæredygtighedscertifikater | Blue Angel, Svanemærket, ENERGY STAR |
Relaterede varer
4.469,00 kr. (ex. moms: 3.575,20 kr.)
3.839,00 kr. (ex. moms: 3.071,20 kr.)
2.539,00 kr. (ex. moms: 2.031,20 kr.)
2.589,00 kr. (ex. moms: 2.071,20 kr.)
1.989,00 kr. (ex. moms: 1.591,20 kr.)
4.119,00 kr. (ex. moms: 3.295,20 kr.)
869,00 kr. (ex. moms: 695,20 kr.)
2.169,00 kr. (ex. moms: 1.735,20 kr.)









