| Specifikationer: | Værdi: |
|---|---|
| Produkttype | Headset |
| Bæremåde | Headset |
| Anbefalet brug | Spil |
| Headset type | Binaural |
| Produktfarve | Sort, Grøn |
| Kabellængde | 1,3 m |
| Kabelfarve | Sort |
| Forbindelsesteknologi | Ledningsført |
| 3,5 mm stik | Ja |
| Ørekobling | Circumaural |
| Hovedtelefon frekvens | 18 – 23000 Hz |
| Impedens | 30 ohm (Ω) |
| Magnet-type | Neodym |
| Driverenhed | 5 cm |
| Drivertype | Dynamisk |
| klirfaktor (THD) | 2% |
| Mikrofontype | Boom |
| Mikrofon sensitivitet | -40 dB |
| Mikrofonretningstype | Envejs |
| Støjreducerende mikrofon | Ja |
| Vægt | 275 g |
| Hurtig start guide | Ja |
| Harmoniseret systemkode (HS) | 85183000 |
| Generel produktsikkerhedsforordning (GPSR) URL | https://kaas.hpcloud.hp.com/pdf-public/pdf_8666243_en-US-1.pdf https://row.hyperx.com/pages/limited-warranty-statement |
HyperX Cloud Stinger Kablet Høretelefoner Sort Grøn 1.3m kabel AUX made for XBOX & Laptop
299,00 kr. (ex. moms: 239,20 kr.)
CloudX Stinger – gaming-headset (sort-grøn) – Xbox. Produkttype: Headset. Forbindelsesteknologi: Ledningsført. Anbefalet brug: Spil. Hovedtelefon frekvens: 18 – 23000 Hz. Kabellængde: 1,3 m. Vægt: 275 g. Produktfarve: , Grøn
Let og behageligt. Kraftig lyd.
HyperX CloudX Stinger er et officielt Xbox-licenseret headset, perfekt til Xbox One-gamere, der søger komfort, fremragende lydkvalitet og bekvemmelighed. Det er let og er forsynet med den velkendte HyperX-hukommelsesskum, som giver en legendarisk komfort til de lange gaming-sessioner. Ørekopperne, der kan drejes 90°, ligger behageligt rundt om nakken i pauserne. 50 mm-retningsenheder leverer højkvalitetslyd med ultrahøj præcision, som holder dig fokuseret i din gaming. Headsettet har en bekvem lydstyrkeskyder på ørekoppen og mikrofon med støjreduktion og drejeknap til frakobling af lyd.
4 på lager








