Philips 27B2U4601/00 computerskærm 68,6 cm (27″) 2560 x 1440 pixel Quad HD LCD Grå
100 på lager
Varenummer (SKU): 27B2U4601/00
Kategori: Skærme
| Diverse | |
|---|---|
| Producent | Philips |
| Display | |
| Skærm diagonal | 68,6 cm (27") |
| Skærmopløsning | 2560 x 1440 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 16:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Quad HD |
| Paneltype | IPS |
| Responstid | 4 ms |
| Skærm form | Flad |
| Kontrastforhold (typisk) | 1500:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 120 Hz |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 350 cd/m² |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Kontrastforhold (dynamisk) | 50000000:1 |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Pixel pitch | 0,2331 x 0,2331 mm |
| Pixeltæthed | 109 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 230 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 120 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 59,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,6 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 68,5 cm |
| DDC/CI | Ja |
| Tågehastighed | 25% |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Standard for farveskala | NTSC, sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 125% |
| NTSC-dækning (typisk) | 114% |
| Porte & Grænseflader | |
| Indbygget USB-hub | Ja |
| HDMI | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Antal USB Type-C opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 3 |
| Antal USB type-C downstream-porte | 1 |
| USB type-C DisplayPort alternativ tilstand | Ja |
| USB strømforsyning | Ja |
| USB strømforsyning op til | 100 W |
| Antal HDMI-porte | 1 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.2 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (med stativ) | 614 mm |
| Dybde (med stativ) | 235 mm |
| Højde (med stativ) | 543 mm |
| Vægt (med stativ) | 7,11 kg |
| Bredde (uden stativ) | 614 mm |
| Dybde (uden stativ) | 66 mm |
| Højde (uden stativ) | 371 mm |
| Vægt (uden stativ) | 5,37 kg |
| Strømstyring | |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | C |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | Ikke tilgængelig |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 13 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 19,17 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,3 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Strømforbrug (strømbesparelse) | 13,8 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 3658 m |
| Ikke-drift højde | 0 - 12192 m |
| Netværk | |
| Ethernet LAN | Ja |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 730 mm |
| Pakkedybde | 139 mm |
| Pakkehøjde | 445 mm |
| Pakkevægt | 9,8 kg |
| Ergonomisk | |
| VESA montering | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Justerbar højde (maks.) | 15 cm |
| Akse | Ja |
| Pivot vinkel | -90 - 90° |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -180 - 189° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 30° |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Emballage indhold | |
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | DisplayPort, HDMI, Strøm, USB Type-C til USB Type-C |
| Hurtig start guide | Ja |
| Andre funktioner | |
| Antal RJ-45-porte | 1 |
| Gennemsnitstid mellem fejl (MTBF) | 70000 t |
| Design | |
| Markedspositionering | Kontor |
| Produktfarve | Grå |
| Farve | Sølv |
| Præstation | |
| NVIDIA G-SYNC | Ingen |
| AMD FreeSync | Ingen |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Komponent video synkronisering | Separat synkronisering, Sync-on-green (SOG) |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Multimedie | |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 4 W |
| Genbrug af data | |
| Genanvendelige emballeringsmaterialer | 100% |