Philips Evnia 5000 34M2C5501A/00 computerskærm 86,4 cm (34″) 3440 x 1440 pixel Wide Quad HD LCD Hvid
25 på lager
Varenummer (SKU): 34M2C5501A/00
Kategori: Skærme
| Diverse | |
|---|---|
| Producent | Philips |
| Display | |
| Skærm diagonal | 86,4 cm (34") |
| Skærmopløsning | 3440 x 1440 pixel |
| Naturligt aspektforhold | 21:9 |
| Skærmteknologi | LCD |
| Berøringsskærm | Ingen |
| HD-type | Wide Quad HD |
| Paneltype | Fast VA |
| Responstid | 1 ms |
| Skærm form | Kurvet |
| Kontrastforhold (typisk) | 4000:1 |
| Maksimal opdateringshastighed | 180 Hz |
| Vis antal farver | 16.7 millioner farver |
| LED-baggrundsbelysning | Ja |
| Type af baggrundslys | W-LED |
| Skærmens lysstyrke (typisk) | 300 cd/m² |
| Målingstype af responstid | GTG (Gray to Gray) |
| Antirefleksskærm | Ja |
| Bedømmelse af skærmkrumning | 1500R |
| Dynamisk kontrastforhold marketing navn | Mega Infinity DCR |
| Synsvinkel, horisontal | 178° |
| Synsvinkel, vertikal | 178° |
| Pixel pitch | 0,23175 x 0,23175 mm |
| Pixeltæthed | 109,68 ppi |
| Horisontal scanningsområde | 30 - 275 kHz |
| Vertikalt scanningsområde | 48 - 180 Hz |
| Synlig størrelse, horisontal | 79,7 cm |
| Synlig størrelse, vertikal | 33,4 cm |
| Skærm diagonal (metrisk) | 86,36 cm |
| High Dynamic Range (HDR) understøttet | Ja |
| HDR-teknologi (High Dynamic Range) | High Dynamic Range (HDR) 400 |
| DDC/CI | Ja |
| Tågehastighed | 25% |
| Overfladehårdhed | 3H |
| Farvedybde | 8 Bit |
| Standard for farveskala | Adobe RGB, DCI-P3, NTSC, sRGB |
| sRGB-dækning (typisk) | 126% |
| NTSC-dækning (typisk) | 105% |
| Adobe RGB dækning | 91% |
| Farveskala DCI-P3 | 95% |
| Porte & Grænseflader | |
| Indbygget USB-hub | Ja |
| HDMI | Ja |
| Udgang til hovedtelefoner | Ja |
| USB-hub-version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-B |
| Antal USB Type-B opstrømsporte | 1 |
| Antal USB type-A downstream-porte | 3 |
| Antal HDMI-porte | 2 |
| HDMI-version | 2.0 |
| Antal DisplayPorts | 1 |
| DisplayPort-version | 1.4 |
| Udgange til hovedtelefoner | 1 |
| HDCP | Ja |
| HDCP-version | 1.4/2.2 |
| Vægt & størrelser | |
| Bredde (med stativ) | 808 mm |
| Dybde (med stativ) | 311 mm |
| Højde (med stativ) | 434 mm |
| Vægt (med stativ) | 8,61 kg |
| Bredde (uden stativ) | 808 mm |
| Dybde (uden stativ) | 69 mm |
| Højde (uden stativ) | 369 mm |
| Vægt (uden stativ) | 6,68 kg |
| Strømstyring | |
| Energieffektivitetsklasse (SDR) | F |
| Energieffektivitetsklasse (HDR) | G |
| Energiforbrug (SDR) pr. 1000 timer | 31 kWh |
| Energiforbrug (HDR) pr. 1000 timer | 72 kWh |
| Strømforbrug (typisk) | 47,8 W |
| Strømforbrug (standby) | 0,5 W |
| Strømforbrug (slukket) | 0,3 W |
| Vekselstrømsindgangsspænding | 100 - 240 V |
| Vekselstrømsindgangsfrekvens | 50/60 Hz |
| Strømforsyningstype | Intern |
| Energieffektivitetsskala | A til G |
| Driftsbetingelser | |
| Driftstemperatur (T-T) | 0 - 40 °C |
| Opbevaringstemperatur (T-T) | -20 - 60 °C |
| Relativ luftfugtighed ved drift (H-H) | 20 - 80% |
| Driftshøjde | 0 - 3658 m |
| Ikke-drift højde | 3658 - 12192 m |
| Emballeringsdata | |
| Pakkebredde | 980 mm |
| Pakkedybde | 226 mm |
| Pakkehøjde | 525 mm |
| Pakkevægt | 11,6 kg |
| Ergonomisk | |
| VESA montering | Ja |
| Slot til kabellås | Ja |
| Højdejustering | Ja |
| Panel montering grænseflade | 100 x 100 mm |
| Kabellåseslids type | Kensington |
| Justerbar højde (maks.) | 13 cm |
| Drejelig | Ja |
| Drejevinkel område | -30 - 30° |
| Hældningsindstilling | Ja |
| Hældningsvinkelområde | -5 - 20° |
| Billede-i-billede | Ja |
| Skærmvisning (OSD) | Ja |
| Antal OSD sprog | 21 |
| Plug and play | Ja |
| Emballage indhold | |
| Stativ inkluderet | Ja |
| Kabler inkluderet | Vekselstrøm, DisplayPort, HDMI, USB |
| Brugervejledning | Ja |
| Andre funktioner | |
| Lav inputforsinkelse | Ja |
| Design | |
| Markedspositionering | Spil |
| Produktfarve | Hvid |
| Præstation | |
| NVIDIA G-SYNC | Ja |
| AMD FreeSync | Ja |
| AMD FreeSync-type | FreeSync Premium |
| Understøttelse af VESA Adaptive Sync | Ja |
| Komponent video synkronisering | Separat synkronisering |
| Flimmerfri teknologi | Ja |
| Lav Blue Light teknologi | Ja |
| Multimedie | |
| Indbyggede højttaler(e) | Ja |
| Indbygget kamera | Ingen |
| Antal højttalere | 2 |
| Udgangseffekt (RMS) | 10 W |